Projektowanie UI/UX

Nie czekaj. Zacznij współpracę już dziś!

Zadzwoń

+48 798 023 168

Godziny kontaktu

Pon-Pt  8:00-16:00

AG Systems - projektowanie UX

Projektowanie użyteczności UI/UX

Jeszcze nie tak dawno, podczas realizowania projektów stron internetowych, aplikacji czy jakiegokolwiek oprogramowania dla użytkowników, korzystano z pomocy grafika. Funkcja ta była bardzo wszechstronna i to właśnie grafik wykonywał praktycznie większość prac nie wymagających specjalistycznej wiedzy.

W miarę rozwoju branży IT i zwiększania się świadomości na temat poszczególnych zadań na etapie projektowania wyłoniły się dwa bardzo ciekawe pojęcia - UX (user experience), czyli wrażenia użytkownika oraz UI (user interface), co oznacza interfejs użytkownika. Jakie korzyści można odnieść z wykorzystania specjalistów UX oraz UI.

UX (user experience)

UX to skrót, który w języku polskim opisuje kwestię ogółu wrażeń, jakich doświadcza użytkownik aplikacji, oprogramowania bądź strony internetowej. W dużym uproszczeniu jest to praktyczna odpowiedź na dwa zasadnicze pytania: Co chce zrobić użytkownik? oraz Jak chce to zrobić?

Projektowanie UX pozwala na stworzenie produktu w taki sposób, który będzie przyjazny użytkownikowi, intuicyjny w obsłudze oraz prosty w nawigacji. Jako specjaliści UX badamy potrzeby użytkowników, projektujemy całe zaplecze, tworzymy prototypy i testujemy różne rozwiązania

Jeśli zależy Ci na profesjonalnym projekcie postaw na naszą pomoc. W procesie tworzenia bierzemy pod uwagę wszystkie newralgiczne kwestie, takie jak: planowanie interakcji użytkowników, oryginalny i dopracowany content oraz atrakcyjny design.

Badanie rynku

Poznajemy użytkowników i dopasowujemy działania.

Tworzenie projektu

Misternie przygotowujemy projekt strony lub aplikacji.

Prezentacja / testy

Potwierdzamy skuteczność naszego rozwiązania.

UI (user interface)

W dosłownym tłumaczeniu UI, czyli user interface można przetłumaczyć na interfejs użytkownika. I nie jest to bynajmniej zbyt dosłowne tłumaczenie – procesy wchodzące w skład tworzenia interfejsu użytkownika to właściwe zaprojektowanie strony graficznej projektu. Jesteśmy specjalistami w dziedzinie UI, więc skutecznie stworzymy dopasowaną i oryginalną oprawę wizualną dzieła.

Co to oznacza w praktyce? W praktyce UI oznacza zapakowanie całej architektury stworzonej przez specjalistę UX w formę, która nie tylko umożliwia, ale wręcz zachęca do dogłębnego odkrywania aplikacji, strony i oprogramowania oraz poruszania po nich.

Projekt graficzny

Stworzenie skutecznej oprawy wizualnej.

Wdrożenie UX

Dopasowanie warstwy graficznej do rozwiązań UX.

Dopracowanie szczegółów

Dopieszczamy najmniejsze szczegóły i oddajemy projekt.

Czy specjalista UX oraz UI naprawdę są Ci potrzebni?

Tworzenie projektu przez specjalistę UX, który zostanie następnie dopracowany przez specjalistę UI nie są po to, by zwiększyć koszty czy sprawić wrażenie profesjonalizmu.

W AGsystems naprawdę ważne jest dla nas to, aby projekt był zrealizowany od A do Z zgodnie ze światowymi standardami. To właśnie procesy UX oraz UI sprawiają, że serwis www lub aplikacja są dopracowane pod każdym względem – technicznym i wizualnym., dzięki czemu Twoja firma może otrzymać produkt w 100% efektowny i efektywny.